Dobra praktyka

Notes zajęć na Microsoft Teams

Jeśli ktoś skorzystał z pierwszej części notatek do Teams, to tutaj przesyłam jeszcze informacje jak pracować z notesem zajęć (porządek lekcji, zamieszczanie materiałów i różnych funkcji w materiałach, udostępnianie kart pracy).

OFFICE 365 i jego składnik - Microsoft Teams

Microsoft Teams jest narzędziem, które pozwala nam prowadzić lekcję zdalnie na żywo, publikować materiały dla uczniów, robić i sprawdzać sprawdziany, a to nie wszystkie jego funkcje. W trakcie wdrażania się w obsługę Teams zrobiłam notatki. Co prawda odręczne, ale wyraźne i pomagające w opanowaniu Teams krok po proku. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić sobie wiele godzin oglądania tutoriali online, może skorzysta.

Przemoc w sieci

Ze względu  na problemy, jakie pojawiają się w okolicznościach wzmożonej pracy w sieci (przemoc), osobom zainteresowanym proponuję następujące strony internetowe:

Link 1: https://800100100.pl/
Link 2: https://www.cyfrowobezpieczni.pl/gdzie-szukac-pomocy

Strona,do której często odwoływano się na szkoleniach (helpline.org.pl) nie działa, a właściwie traktuje o czymś innym.

Zajęcia z wychowawcą - korzystanie z Internetu

Dla klas IV – VI polecam lekcje o tematyce: ochrana danych w Internecie, cyberprzemoc, kontakty online, poszanowanie własności intelektualnej i uzależnienie od Internetu.

Filmiki do lekcji. TUTAJ
Scenariusze zajęć. TUTAJ

Koło fortuny

Przedstawiam łatwe w obsłudze i dające wiele możliwości KOŁO FORTUNY. Możemy utworzyć swoje konto- co daje nam możliwość zapisu, udostępnienia, wygenerowania koła, ustawienia języka. Mamy możliwość używania tekstu, ale także wstawienia grafiki. Koło fortuny może służyć jako inspiracja do tworzenia opowiadań, interaktywnych zadań, zabaw, quizów, banku pytań…. Możliwości jest wiele. Osobiście stosowałem koła fortuny do losowego odpytywania dzieci. Bardzo im się to podobało.

KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ

Propozycje na godzinę wychowawczą

1. Scenariusz zajęć o pomaganiu:
KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ

2. O emocjach:
KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ

Skip to content