Logopeda

Logopedą w naszej szkole jest p.Anna Dawidowicz-Wlosz.

Zachęcam do konsultacji, na których mogę rozwiać nurtujące Państwa pytania . Konsultacje odbywają się w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 11:30-12:10 w gabinecie logopedycznym na II piętrze.

Logopeda w szkole

Najdoskonalszą formą komunikacji z drugim człowiekiem jest mowa. Dzięki niej możemy wyrazić nasze potrzeby i emocje a także opowiedzieć niezwykłe historie oraz sytuacje życia codziennego. Mowa wynika z procesu myślowego człowieka i jest ściśle związana z psychiką każdego człowieka. Dzięki odpowiednio wykształconym strukturom mózgu, możemy ją produkować oraz odbierać komunikaty innych ze zrozumieniem.

Poprawność artykulacyjna wypowiedzi powinna być rozwinięta do 7 roku życia tzn. po tym okresie dziecko nie powinno prezentować substytucji głosek czy też ich deformacji. Nieprawidłowa artykulacja może przyczynić się do trudności i niepowodzeń szkolnych.

W terapii logopedycznej koncentruję się głównie na korygowaniu wad wymowy. Stymuluję również inne funkcje, które składają się na prawidłową artykulację. Stosuję ćwiczenia funkcji słuchowych, wzrokowych, koordynacyjnych oraz małej motoryki. W terapii wspomagam się metodą miofunkcjonalną, kinesiotapingiem, terapią ręki oraz stymulacją ustno-twarzową.

Staram się motywować dzieci do dalszej współpracy, chwaląc je za każdy odniesiony sukces. Dostosowuję ćwiczenia indywidualnie do potrzeb i umiejętności ucznia. Na skuteczność terapii mają wpływ systematyczne spotkania terapeutyczne w szkole oraz wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu pod okiem rodzica.

Neurologopeda
Anna Dawidowicz-Wlosz

Ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne

Drodzy uczniowie i rodzice!

Przygotowałam dla Was nagranie, dotyczące tego jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne oraz jakich błędów unikać. Nagranie dostępne jest na YouTube na kanale ,,Neurologopeda Anna Dawidowicz Wlosz”

Życzę owocnych ćwiczeń!

Skip to content