Aktualności

Z wizytą w Muzeum Śląska Opolskiego….

Klasa VIII wybrała się do Muzeum Śląska Opolskiego na zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie –„100 lat temu- plebiscyt na Górnym Śląsku”. Najpierw uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą plebiscytowi na Górnym Śląsku: dowiedzieli się, dlaczego do niego doszło, jakie działania prowadziła strona polska, a jakie niemiecka. Wzbogacili również wiedzę na temat, jak ukształtowała się granica polska i niemiecka dzieląca ten obszar.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których ozdabiali torby przy pomocy pieczątek i farb. Zabawa ta „wciągnęła” wszystkich – każdy mógł wykazać się pomysłowością i zaprojektować własną torbę.

Po warsztatach wraz z przewodnikiem z muzeum, klasa udała się na krótki spacer po Opolu, podczas którego uczniowie obejrzeli miejsca związane z plebiscytem.

Po tej historycznej wycieczce uczniowie pojechali do Parku Trampolin „ Odskocznia”, gdzie mogli rozładować energię i po prostu dobrze się bawić. Tak więc podczas wycieczki połączono przyjemne z pożytecznym; trochę nauki , trochę zabawy. Ale czas szybko minął i trzeba było wracać do domu. Zostały jednak wspomnienia i zdjęcia…

 

Elżbieta Tokarska-Wydrych

Katarzyna Piechota

Tags
Skip to content