Aktualności

Drogi rodzicu, poczytaj!

Dzień Bezpiecznego Internetu organizowaliśmy w szkole już nie raz, bo bezpieczeństwo w sieci jest tak samo ważne jak bezpieczeństwo w drodze do szkoły, podczas kąpieli w morzu czy w trakcie jazdy na rowerze ruchliwą ulicą. Musimy sobie uświadomić, że poruszanie się po wirtualnym świecie wymaga od nas pewnej wiedzy (znajomości netykiety) i ostrożności. Tego właśnie dotyczy kampania edukacyjna „Bądź z innej bajki”. Kampania ta to efekt współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, Państwowego Instytutu Badawczego NASK i Stowarzyszenia Góry Kultury.

W ramach akcji powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach. Dowiecie się  m.in. czym jest: hejt, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi.

Królowa Śniegu #patostreamy

Czy Kajowi uda się ustrzec przed negatywnym wpływem filmików nagrywanych przez Królową Śniegu? Zobaczcie już teraz!

Drodzy rodzice, niełatwo jest ustrzec dziecko przed niebezpieczeństwem w wirtualnym świecie, ale materiały przygotowane w ramach kampanii mogą to ułatwić. Animacje uzupełnione są o broszurę z gotowymi do wprowadzenia w życie poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.

patostreamy_ebook

 

Źródło: portal gov.pl

Tags
Skip to content