Aktualności

Tydzień Matematyki

W dniu 14 marca rozpoczął się w szkole Tydzień Matematyki.

W holu szkoły zostały rozmieszczone matematyczne strefy z różnymi rodzajami łamigłówek, zagadek, rebusów i krzyżówek matematycznych, które uczniowie mogli rozwiązywać na przerwach przez cały tydzień.

Pierwszego dnia klasy 4-8 świętowały Międzynarodowy Dzień Liczby π. Uczniowie dowiedzieli się co to jest liczba π, zwana Ludolfiną, jaka jest historia jej odkrycia, co to są piematy i poznali różne ciekawostki związane z tą magiczną liczbą. Chętni próbowali doświadczalnie wyznaczyć liczbę π. Na lekcji były tworzone kolorowe karteczki, prezentujące najważniejsze reguły matematyczne, wzory, definicje, którymi to później ozdobione zostały drzwi do klas. Na koniec dużo emocji wzbudził quiz, w którym trzeba było wykazać się wyjątkową znajomością wiedzy dotyczącej stałej Archimedesa.

Ostatniego dnia został przeprowadzony Konkurs Logicznego Myślenia.

W klasach 1-3 wyłoniono Mistrzów w tej kategorii. Zostali nimi:

Mistrzami Logicznego Myślenia w kategorii klasy 4-6 zostali: Jakub Stelmach, Andrzej Kosowski, Piotr Reichelt, Łucja Żurawska, Franciszek Judek.
Ekspertami Logicznego Myślenia w kategorii klasy 4-6 zostali: Julia Leśniewska, Maksymilian Kurpierz, Milena Reichelt, Waldemar Kania.
Mistrzem Logicznego Myślenia w kategorii klasy 7-8 została Agata Grzyska.
Ekspertami Logicznego Myślenia w kategorii klasy 7-8 zostali: Emilia Biszer, Angelika Smandzik, Franciszek Wiciński.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również zabawa. Dlatego zachęcamy wszystkich do rozwijania umiejętności matematycznych przez zabawy, łamigłówki umysłowe czy gry matematyczne.

Zachęcamy do odkrywania piękna matematyki!

                                                                                  Izabela Kokot
                                                                                    Katarzyna Nocoń

Tags
Skip to content