Aktualności

Spotkanie uczniów z mistrzem olimpijskim – Dawidem Tomalą, chodziarzem z Tokio 2020

W środę 27 października, Dawid Tomala mistrz olimpijski z Tokio (2020), przybył do naszej szkoły. Zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej – mistrz w chodzie na 50 kilometrów – wraz z prezesem klubu Tomaszem Wróblem zostali ciepło przywitani przez naszych uczniów. Nie zabrakło wspólnych rozmów, ale również autografów i zdjęć.

Dawid Tomala, reprezentant opolskiego klubu został drugim w kolejności sportowcem, który zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich.

Uczniowie na czele z panem dyrektorem serdecznie powitali mistrza. Następnie wysłuchaliśmy historii z przygotowań Dawida Tomali w drodze po złoto zaprezentowanej przez ucznia klasy 8b Pawła Pietruszkę. Kolejnym etapem spotkania był  wspólny powrót do chwil z Tokio – oglądaliśmy krótki film z ostatnich kilometrów do mety.

Natomiast, jak przebiegała droga do zwycięstwa oraz jak wygląda obecne życie mistrza po zdobyciu najwyższego trofeum igrzysk – opowiedział nam sam mistrz w wywiadzie z uczniami.

Po wywiadzie mistrz wraz z prezesem klubu złożyli autografy na dedykowanym szkolnym tablo, które zawiśnie w naszej szkole.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcie mistrza wraz z osobistym autografem.

Dawid Tomala- podążaj za marzeniami…..

 

rbt

rbt

Tags
Skip to content