Aktualności

Mikołajki na sportowo :)

W dniach 2-3 i 6 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się projekt  „Mikołajki na sportowo”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego  w Prószkowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Prószkowie.

W dniu 02.12.2021r. dla uczniów klas 4 – 8 odbyło się przedstawienie teatralne pt.; „Czas próby”. Spektakl został zaprezentowany przez aktorów teatru ,,KURTYNA” z Krakowa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądnęli przedstawienie, byli zachwyceni grą aktorską.

W dniu 03.12.2021r.  dla uczniów zostały przygotowane  warsztaty  profilaktyczne których tematem przewodnim było wskazanie uczniom sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz bezpiecznego zachowania się w kontaktach z rówieśnikami w sieci internetowej. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z dziedziny psychologii i uzależnień. Prowadzący zajęcia poruszyli również temat dotyczący braku kontaktu z kolegami i koleżankami związany z nauką zdalną, a w szczególności ich izolacji co wiąże się z brakiem empatii i agresją słowną w sieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach zadając wiele pytań oraz rozwiązując przykładowe problemy.

W dniu 06.12.2021r. dla uczniów klas młodszych zorganizowano zajęcia sportowe i taneczne w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Zajęcia te przeprowadzono pod nazwą „Mikołajki na sportowo”. Głównym celem  była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i tańce oraz dostarczenie dzieciom radości przez obdarowanie ich drobnym prezentem w postaci koszulki sportowej. Ze względów organizacyjnych zajęcia prowadzone były w sposób rotacyjny dla każdej z klas osobno. W trakcie prowadzenia zajęć sportowych jednej z klas, pozostali uczniowie mieli zapewnione zajęcia z wychowawcami w salach dydaktycznych, w trakcie których wykonywali ozdoby świąteczne, dekorowali pierniki.

Zajęcia sportowe zostały przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego przy udziale starszych koleżanek  z klasy 7a, 8a, 8b  i współpracy z panią Aleksandrą Szperlik – instruktor Zumby.
Najmłodsi uczniowie byli bardzo zaangażowani w naukę układów tanecznych. Bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych grach i zabawach, które wyzwoliły w nich radość i uśmiech na twarzach.   Miłym zaskoczeniem dla najmłodszych  była wizyta św. Mikołaja.

@jk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags
Skip to content