Aktualności

Kapsuła Czasu – „poleć w kosmos”

Prace nad naszym projektem rozpoczęliśmy od dyskusji o tym co to jest kapsuła czasu, jak może wyglądać i jakie przedmioty lub dokumenty mogłyby być w niej umieszczone, aby przekazać informacje o naszym życiu współczesnym? Oczywiście mieliśmy wiele pomysłów i zapewne niektóre z nich zrealizujemy:) póki co robimy research na temat wszelakich kapsuł czasu. Z pomocą przyszedł nam wszechświat i to dosłownie;)

NASA zaprasza Cię do wzięcia udziału w wyjątkowej przygodzie kosmicznej!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o podróży w kosmos? 

Czy chciałbyś, aby Twoje imię znalazło się na pokładzie sondy kosmicznej zmierzającej w kierunku Jowisza? 

Teraz masz taką szansę!

NASA, czyli Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, szykuje się do kolejnej, niesamowitej misji w kosmos. Tym razem ich cel to jeden z księżyców Jowisza. Co jeszcze bardziej ekscytujące, na pokładzie tej specjalnej sondy, zwanej Europa Clipper, będzie umieszczony mikroczip z zapisanymi imionami wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w tej wyprawie!

Co to oznacza? To oznacza, że każde zgłoszone imię stanie się częścią tej kosmicznej przygody, jak swego rodzaju kapsuła czasu przemierzająca przestrzeń kosmiczną. To jak wyjątkowy list, który dotrze aż do Jowisza!

Chcesz dołączyć do tej wyprawy? Oto co możesz zrobić:

1. Zapisz swoje imię! Odwiedź stronę internetową NASA Europa i wybierz opcję „weź udział” lub dla ułatwienia kliknij „wiadomość w butelce”. Tu znajdziesz formularz, w którym możesz wpisać swoje imię, nazwisko, kraj i kod pocztowy. To proste!

2. Zdobądź swój certyfikat! Ja już mam:) Po dodaniu swoich danych, dostaniesz wirtualny certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo w tej kosmicznej wyprawie! To coś naprawdę wyjątkowego, co możesz pokazać swoim znajomym i rodzinie.

3. Zróbmy zdjęcie! Gdy będziesz mieć swój certyfikat, zróbmy zdjęcie grupowe z wszystkimi chętnymi uczestnikami tej wyprawy! To będzie wspomnienie na całe życie! Wydrukuj swój certyfikat i przynieś do szkoły 24 listopada (najbliższy piątek). Na trzeciej lekcji zrobimy wspólne zdjęcie:)

Pamiętaj, że ta wyprawa kosmiczna to doskonała okazja, abyś Ty także mógł wziąć udział w badaniu kosmosu! Nawet jeśli nie możemy tam fizycznie pojechać, nasze imiona mogą być częścią tej niesamowitej historii.

Czy to nie brzmi jak kosmiczna kapsuła czasu?:) Dołącz do nas i zapisz swoje imię na pokładzie sondy Europa Clipper!

 Jeśli zainteresował Cię ten temat to więcej informacji o wyprawie znajdziesz tutaj.

 

 

Tags
Skip to content