Aktualności

BÓG SIĘ RODZI…

W piątek 22 grudnia 2023r uczniowie z naszej szkoły przedstawili jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Pierwsze jasełka zaaranżował św. Franciszek z Asyżu w 1223r. w Greccio.W 800- setną rocznicę jasełek część uczniów z klasy IV a, IVb, VIa i klasy VIII starało się przybliżyć ważność dla Nieba i Ziemi tę ciszę betlejemskiej nocy oraz radość z Narodzin Bożej Dzieciny. Uczniowie pięknie angażowali się nie tylko w przygotowania ale również w samo przedstawienie. Uczennica IVb Aleksandra Piechota swoim śpiewem przeniosła nas w świat zadumy, zamyślenia.
Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Niezmiernie miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów i kolegów uczniów występujących w przedstawieniu.
Jasełka odbyły się dla dwóch grup wiekowych. Pierwsze odbyło się o godz. 10.00 dla uczniów klas1-3 i drugie o 11.30 dla klas 4-8.
Jasełka pokazały wiele talentów w naszej szkole. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Przedstawienie, śpiew kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Zapraszamy znów za rok…

 

Skip to content