Aktualności

Spotkanie z opolską łuczniczką Karoliną Farasiewicz

W piątek 05 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej w Prószkowie odbyło się kolejne spotkanie ze utytułowanym sportowcem. Tym razem była nią łuczniczka, Karolina Farasiewicz, pochodząca z Prudnika, w 2020 roku została absolwentką Politechniki Opolskiej na kierunku Wychowanie fizyczne. Pani Karolina została ciepło przywitana przez uczniów, nie zabrakło również wspólnych rozmów, pytań oraz prób strzelania z łuku.

Najważniejsze trofea zdobyte przez 16 lat nieprzerwalnych treningów to m.in.:

1 miejsce drużynowo w halowych mistrzostwach Europy w 2017 Vittel,

1 miejsce drużynowo w pucharze Europy Austria,

3 miejsce drużynowo w pucharze Europy oraz 2 miejsce w mikście Rzym,

9 miejsce indywidualnie na mistrzostwa Świata w USA oraz 4 miejsce drużynowo,

3 miejsce indywidualnie na mistrzostwa Polski seniorów oraz drużynie w 2019.

Po przywitaniu naszej mistrzyni, pani Karolina przedstawiła dokładnie cały sprzęt łuczniczy łącznie z oprzyrządowaniem. Po prezentacji sprzętu, omówiła technikę trzymania łuku łącznie z wykonanym celnym i precyzyjnych strzałem do tarczy. Następnie uczniowie mieli możliwość potrzymania profesjonalnego łuku, ważącego około 18kg. Dla większości nie było to łatwe, by móc chociaż przez chwilę utrzymać łuk samodzielnie, bez pomocy.

Następnie, uczniowie zaprezentowali swoje skupienie i celność w strzelaniu z łuku (mniejszym dla grup początkujących) do specjalnej tarczy z wyznaczeniem punktacji.

Pod koniec spotkania Pani Karolina przedstawiła swoje trofea oraz najważniejsze zawody na arenie międzynarodowej w przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Cieszymy się, że tacy sportowy odwiedzają naszą szkołę, bo dzięki temu, uczniowie mają możliwość przyjrzenia się z bliska, czym jest łucznictwo, a więc sport mało znany wśród najmłodszych.

Tags
Skip to content