Aktualności

Niepodległa do Hymnu

„Co to jest patriotyzm? Kto to jest patriota?” Na te trudne pytania próbowali dzisiaj znaleźć odpowiedź najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W związku ze zbliżającym się świętem Odzyskania Niepodległości w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia o symbolach narodowych i trudnej historii naszego kraju. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak w tej chwili możemy kochać Polskę i być dobrym Polakiem? Nie zabrakło podniosłego nastroju, radości i muzycznego wyrazu naszych uczuć.
klasy 1 – 3

 

 

 

 

 

Świetlica
Dzieci ze świetlicy zrobiły gazetkę ścienna. Z papieru kolorowego wykonały kotyliony oraz chorągiewki.

 

Klasy 4 – 8

 

Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem

Józef Piłsudski

Dzień 11 listopada 1918 roku to szczególna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość. Wreszcie, po raz pierwszy od 1795 roku, na mapach Europy pojawiła się nazwa „Polska” jako samodzielne państwo z własnymi granicami.

W naszej szkole również obchodziliśmy uroczyście tę rocznicę, chociaż inaczej niż zwykle. Uczniowie klas IVa i VIIIb przygotowali patriotyczny , rocznicowy apel online, a klasy VII nagrały wywiady na temat patriotyzmu. Filmy były udostępniane wszystkim klasom podczas lekcji .
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości wykonano okolicznościowe plakaty, chorągiewki, kotyliony , gazetki. O godz. 11.11 dnia 10.11 uczniowie odśpiewali hymn włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Przed południem wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do parku przy Nadleśnictwie Prószków , aby wraz z przedstawicielami władz Prószkowa, przedszkolakami i pracownikami Nadleśnictwa , o godz. 12.00 wspólnie odśpiewać hymn.

 

Tags
Skip to content